Наші новини
Пропонуємо до вашої уваги сувенірну Туристичну марку, присвячену третій зустрічі колекціонерів ТМ України.
Інформацію по цій марці можна переглянути в категорії "Туристичні марки: ТМ - сувеніри" Третя зустріч колекціонерів туристичних марок - Ужгород.
Як ви вже знаєте, в останні вихідні жовтня відбулась третя зустріч колекціонерів Туристичних марок України. Цей рік став ювілейним для проекту "ТМ - Україна", адже 10 років тому в нашій країні з'явились перші Туристичні марки. Символічно, що ця зустріч відбулась саме в Ужгороді - в місті, де туристичні об'єкти стали першими, які отримали свої Туристичні марки.
Ось вже втретє ми збираємось разом, щоб познайомитись, поділитись враженнями, розповісти про свої подорожі і успіхи в "полюванні за трофеями". Ця зустріч стала зустріччю старих знайомих та переросла в цікаву екскурсію скансеном та Ужгородом. Вже першого вечора колекціонери зібрались в затишному кафе й продовжили спілкування в неофіційній обстановці. Обговорювали майбутні ТМ, в тому числі й річну. Присутні "познайомились" з двома новими Туристичними марками України, які прибули до нас прямо з Чехії із виробництва ТМ (про це скоро в новинах!)
Була висловлена ініціатива створення свого мальованого "шаленого колекціонера". Висунута смілива пропозиція наступну зустріч провести в Чехії! Тож хто ще не бував у Празі, або бував і хоче знову її відвідати, - будемо раді зустрічі :)
Всі колекціонери, які прибули на зустріч, отримали в подарунок сувенірну ТМ зустрічі, яка була спеціально замовлена й виготовлена для неї. Також особисто від керівника проекту Владіміра Гуліна - Мігалеця кожному була вручена книжка Флоріан Заплетал "Міста і села Закарпаття".
Ми дуже вдячні,що ви відгукнулись і приїхали до Ужгороду. Нам було приємно усіх вас бачити та провести час у колі друзів та однодумців!
До наступних зустрічей!
Вітаємо родину наших колекціонерів - Юхима Горбатого, Тетяну Лук'янову та Ксюшу з поповненням колекції Преміальною Туристичною маркою. Нею стала ПТМ № 37 - "Караїмська кенаса, 1834 - Галич". В 37 десятці зібрані ТМ, які відносяться до туристичних об'єктів, що знаходяться в Івано - Франківській області.
Залишились лічені години до третьої зустрічі колекціонерів ТМ України, яка відбудеться в Ужгороді.
Всі, хто прибуде на неї, отримають в подарунок сувенірну туристичну марку, присвячену самій зустрічі та 10-річчю проекту "Туристичні марки - Україна".
Отож, якщо ви ще встигаєте прибути до обласного центру Закарпатської області 28 жовтня 2017 р. до 12.00, ми будемо раді бачити вас в нашій дружній компанії.
На фото - туристично-маркове місце №136 "Корчма "Деца у нотаря" - Ужгород".
Маємо ще одну нову Туристичну марку України! Цього разу поповнення відбулось в 46 десятці, яка "відповідає" за Івано - Франківщину. Нова ТМ має № 460 і присвячена музею "Хата - ґражда", що в Криворівні.
Саме цю хату в 1963 році використовували під час зйомок фільму "Тіні забутих предків" Сергія Параджанова. В фільмі вона слугувала за хату головного героя стрічки - Івана (актор - Іван Миколайчук, - зображений на другій стороні туристичної марки).
Хати - ґражди як садиби - фортеці були типовими для Гуцульщини. Вона являє собою закритий двір з прибудованими господарськими приміщеннями. Ґражду добре укріплювали, переважно для захисту від хижаків та сильних вітрів. Хата складалася з однієї або двох кімнат, посередині між якими робили сіни. Навколо хату оточували господарськими будівлями - коморами, майстернями, хлівом - які слугували додатковим захистом.
Вже за 5 днів відбудеться довгоочікувана зустріч колекціонерів ТМ України в Ужгороді.
Вже є програма зустрічі на 28 жовтня (субота)
12.00-14.00 Офіційна зустріч колекціонерів у приміщенні "Закарпатського музею народної архітектури та побуту" (вхід 35 грн з людини)
14.00-15.00 Організована екскурсія з екскурсоводом по скансену (безкоштовно)
15.00-15.30 Перерва на чай, каву (в приватному порядку)
15.30-18.00 Пішохідна екскурсія центральною частиною м. Ужгород (безкоштовно), вхід в Ужгородський замок - 35 грн/особу
18.30-23.00 Вечеря в кафе (неформальне спілкування з однодумцями)
29 жовтня (неділя)
10.00-16.00 Вирушаємо власним або орендованим транспортом за маршрутом: Горянська ротонда - Перечин (обід у кафе "Підкова") - Невицький замок (більше деталей буде в суботу на зустрічі).
Третя зустріч колекціонерів ТМ України буде проходити в одному з залів адміністративного корпусу скансену.
Зареєструватись можна за посиланням, що є в новині від 28 вересня. Але якщо Ви прийдете на зустріч не зробивши цього, ми все одно будемо раді Вас бачити. Реєстрація потрібна для того, щоб визначити, який із залів скансену бронювати організаторам (великий чи малий зал), який автобус замовляти в другий день зустрічі.
Ви можете заздалегідь зробити замовлення сувенірної продукції: фестивальні, ювілейні, сувенірні, річні ТМ та ТМ попередніх зустрічей, календар ТМ; підставки, магніти та тканини для зберігання туристичних марок з Вашої колекції. Можна замовити й путівник "Дністер" та туристичні марки, які Вам не вдалось придбати, надіславши фотодокази на е-мейл: info@turystycni-marky.com.ua
На фото - одна із світлин з другої зустрічі колекціонерів, яка відбулась 2.04.2016.
Ось і вийшов друком другий том чудового путівника Олени Крушинської "Дністер". Книга була представлена на форумі видавців, що проходив 14-17 вересня у львівському Палаці Мистецтв. Другий том має 496 сторінок та містить 645 ілюстрацій.
Ця книга - перший путівник і перше історико-краєзнавче видання, присвячене Дністру, одній з трьох найдовших річок нашої країни (1362 км). Вона бере початок у Карпатах і впадає у Чорне море, перетинаючи на своєму шляху по Україні й Молдові чотири історико-географічні регіони: Галичину, Поділля, Буковину й Бесарабію.
Шлях розділений на 11 маршрутів, з яких 5 подаються як для туристів- водників і містять поради з навігації, а решта рекомендована для автотуризму. Книга містить сучасні і архівні фотографії, малюнки, картосхеми.
Другий том охоплює ділянку від Збруча до Чорного моря. На ній Дністер тричі змінює свій вид: до Дністровської ГЕС - це водосховище з прямовисними скелястими берегами, за греблею - це знову швидкоплинна річка, а при впадінні у лиман він створює розлогі плавні, що охороняються в складі Нижньодністровського національного природного парку. Саме на ділянці, включеній до другого тому, розташовані найбільші на Дністрі фортеці (Хотинська, Сороцька, Бендерська, Анкерманська) і печерні монастирі. На берегах лиману розкинувся Білгород-Дністровський з його фортецею й десятками інших пам'яток різних епох.
Щоб придбати книгу (чи обидва томи путівника) за видавничою ціною, пишіть на e-mail: derevkhramy@gmail.com або приватним повідомленням на сторінку "Дерев'яні храми України" на фейсбуці.
Сьогодні, за місяць до початку 3-ї зустрічі колекціонерів Туристичних марок України, розпочинається реєстрація всіх бажаючих побувати на цій захоплюючій зустрічі своїх однодумців.
Свої відповіді Ви можете залишити на даній Google формі за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeWRazL_9mYqHniIfsFxilCglQuPnMQ8aGjBUd6a4sLVQ_mrg/viewform?c=0&w=1
Як вже повідомлялось раніше, третя зустріч колекціонерів "Туристичних марок України" відбудеться 28-29 жовтня 2017 року в м. Ужгороді.
Початок офіційної зустрічі планується о 13-14 год на території скансену "Закарпатський музей народної архітектури і побуту" (це ТМ-місце № 6), що біля Ужгородського замку. Орієнтовна тривалість зустрічі 1,5-2 години. Після офіційної зустрічі пропонуємо пішохідну екскурсію скансеном та історичним центром міста (2-3 години). Звичайно, що із обов'язковим відвідуванням ТМ-місць Ужгорода :)
Ввечері буде запропонована локація в неофіційній обстановці в одному із закладів Ужгорода, щоб бажаючі могли повечеряти та поспілкуватись.
На другий день, 29 жовтня, пропонується організована поїздка в туристично-маркові місця: Перечин (ТМ № 19, пам'ятник листоноші Федору Фекеті), Невицьке (ТМ № 4, Невицький замок), Горяни (ТМ № 1, Горянська ротонда).
Якщо набереться достатня кількість бажаючих поїхати в цю екскурсію і ціна для кожного буде прийнятна - то замовимо екскурсійний автобус (мікроавтобус), якщо ж таких бажаючих виявиться небагато, дана поїздка буде здійснена на громадському транспорті.
Також рекомендуємо по дорозі до Ужгорода або із нього відвідати й інші ТМ-місця Закарпатської області :)
Будемо раді зустрічати усіх в сонячному Ужгороді!
12 липня на нашій сторінці в соціальній мережі Facebook: www.facebook.com/turystycni.marky було оголошено конкурс - хто перший в коментарях вгадає назву нової ТМ та які зображення ми плануємо на ній розмістити - той отримає цю марку в подарунок.
4 вересня визначено переможця конкурсу. Ним став Slavik Minitsky - йому наші вітання. Тож після того, як марка надійде з міста Римарів (Чехія) в Україну, переможець отримає свій приз!
Відбулось поповнення в 16 десятці ТМ України. Нова туристична марка отримала № 158 і присвячена Замку князів Острозьких, XVI ст., Домініканський монастир, XVI - XVII ст., що в Старокостянтинові.
Замок - резиденція князів Острозьких, збудована на мисоподібній ділянці при злитті річок Случі і Ікопоті, що за формою подібна до трикутника, дві сторони якого омивалися водою, а третя межувала з містом. Від міста замок мав посилений оборонний кордон, що складався з рову з водою, земляного валу з кам'яним муром товщиною 1,5 і висотою 5,8 м. Будівництво замку завершено 1571 року. Він входив до лінії укріплень в оборонній системі Волинських земель від нападу татар.
До наших днів збереглась частина муру, який оточував замок по всьому периметру, та дві з п'яти веж. Також залишився вимурований з каменю перший ярус двоярусної в'їзної вежі. На території розміщена замкова церква Пресвятої Трійці. В палаці зараз міститься експозиція музею "Старий Костянтинів".
Вітаємо всіх українців з найбільш значущими святами нашої держави - Днем Прапора України та Днем Незалежності України!
Прапор є одним з найголовніших символів суверенної країни. Вперше в Україні сам прапор, що має найбільш близький до сучасного вигляд, було піднято в західній столиці - у Львові, в 1848 році. 22 березня 1918 року стяг було прийнято і затверджено Центральною Радою як символ Української Народної Республіки. День Прапора на загальнодержавному рівні було встановлено 23 серпня 2004 року.
Постанова "Про День Незалежності України" ухвалена Верховною Радою України 20 лютого 1992 року. У ній зазначено: "Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, Верховна Рада постановляє вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України".
Запрошуємо всіх бажаючих 25 - 27 серпня 2017 року відвідати місто Старокостянтинів Хмельницької області. В ці дні в замку князів Острозьких буде проходити фестиваль Starkon fest. Цього року улюблений фестиваль "Стародавній Меджибіж" змінює назву та локацію.
В Старокостянтинівському замку ви побачите реконструкцію запеклих середньовічних лицарських боїв, а за бажанням і самі зможете прийняти в них участь. Заплановано виступ українських і зарубіжних танцювальних і пісенних гуртів; ярмарок, смачна автентична кухня. Відбуватимуться майстер класи - гончарів та інших народних умільців; буде чимало розваг для дітей і дорослих.
З програмою фестивалю та ін. інформацією щодо нього можна ознайомитись на його сторінці в Facebook: http://www.facebook.com/starkonfest
На фестивалі буде презентована нова ТМ України № 158, яку ви зможете відразу тут придбати.
Нещодавно стала повною 42 десятка ТМ України. В ній представлені ТМ-об'єкти, які розміщені на території Львівської області. Це дає нам можливість створити Преміальну ТМ № 42.
Пропонуємо нашим колекціонерам долучитись до створення ПТМ для Львівської області.
Вимоги: об'єктом для ПТМ може стати пам'ятка архітектури (замок, палац, костел, церква), втрачена через людську недбалість, байдужість чи природні катаклізми у ХХ чи ХХІ столітті і від якої до нашого часу не лишилося руїн, але залишились фотографії чи інші документи із реальним зображенням пам'ятки.
Ваші пропозиції щодо нової ПТМ приймаємо на форумі з такою ж назвою. Зображення втраченої пам'ятки - обов'язково.
Шановні колекціонери, цього року виповнюється 10 років проекту "Туристичні Марки - Україна". Це наш перший великий ювілей, адже ТМ виникли у 1998 році, а Україна приєдналась до проекту в 2007 році.
Третя зустріч відбудеться 28 - 29 жовтня в Ужгороді. 2 квітня 2016 р. на 2-й зустрічі, яка відбулась у Львові, було анансовано, що наступну зустріч планується провести восени 2017 р. на Закарпатті.
Місто Ужгород є обласним центром Закарпатської області, і саме в цій області з'явились перші ТМ, які були виготовлені для України. Закарпатській області відповідають 1, 2, 7, 10, 13 та 14 десятки в каталозі ТМ України. Перші чотири десятки повні, ще дві - майже повні. Загалом це 58 класичних та 4 преміальні ТМ.
Дана інформація оприлюднена зараз для того, щоб колекціонери могли заздалегідь запланувати свою поїздку, придбати квитки (якщо це необхідно), та підшукати/забронювати місце, де можна було б зупинитись/заночувати.
Пропонуємо нашим колекціонерам здійснити подорож з користю - в дні зустрічі чи напередодні відвідати туристично - маркові та інші цікаві місця Західної України, поповнити свої колекції новими "трофеями" :)
На "ювілейній" зустрічі обговорюватимемо подальші шляхи розвитку проекту в Україні; ми поділимось з вами новинками та цікавинками; познайомимось з новими колекціонерами та радо зустрінемось з "корифеями". Запрошуємо провести час в дружній обстановці своїх однодумців, поспілкуватись "наживо" між собою та з представниками проекту з України та Чехії.
Також ту ви зможете придбати севенірну продукцію та ТМ, які вам не вдалось раніше здобути на місцях продажу (завчасно надавши підтвердження відвідування даних об'єктів).
Згодом будуть з'являтись додаткові відомості щодо 3-ї зустрічі - слідкуйте за новинами на сайті та на нашій сторінці у Facebook.
Змінено назву та ескіз Туристичної Марки України № 3. Попередня назва - "Руїни замку тамплієрів - Середнє". Нова назва - "Руїни середньовічного замку - Середнє".
Зміна відбулась у зв'язку з тим, що історично не доведено, що це був дійсно замок тамплієрів. Це більше схоже на гарну казку. Орден тамплієрів було засновано 1119 року після Першого Хрестового походу, для захисту пілігрімів на їх шляху до Єрусалима. Орден проіснував до 1312 року. За однією з версій, споруда в Середньому може бути руїнами замку ХІІ ст.
Ця марка була однією з перших, і при її створенні 10 років тому замовнику з Чехії не було з ким порадитись і знайти правильну інформацію.
Звертаємо увагу колеціонерів на зміни місць продажу деяких Туристичних Марок України. Якщо Ви запланували відвідати саме ці ТМ-об'єкти, внесіть зміни до своїх записників.
1. ТМ № 491 "Замок 1630 - Скалат": на касі зараз працює пані Наталя Михайлівна (замість п. Тетяни), її номер телефону: 067-451-22-84. (замість 097-170-80-81)
2. Офіс проекту "Туристичні Марки - Україна" у Львові перемістився з вул. Словацького, 18 на площу Ринок, 42 (перший поверх, всередині кам'яниці).
3. За цією ж адресою у Львові перемістився й офіс компанії veliki.ua, які є партнерами проекту.
4. ТМ № 162 "Костел св. Антонія Падуанського - Лосяч" можна придбати в Збаразькому замку (ТМ № 71).
5. ТМ № 87 "Замок 14-17 ст. - Язловець" також продається в касі Збаразького замку.
6. ТМ № 37 "Замок 16-18 ст. - Скала - Подільська" тепер окрім готельного комплексу "Тридев'яте царство" можна придбати і в Збаразькому замку.
7. ТМ № 2 "Мукачівський замок - Паланок" можна придбати за адресою: м. Мукачево, вул. Ярослава Мудрого, 67 офіс 1, туристична фірма "Сторнац" (раніше ці марки продавались в сувенірному магазині у верхньому дворі замку "Паланок" зліва від пам'ятника князю Федору Корятовичу).
8. ТМ № 7 "Ратуша, пам'ятник Кирилу та Мефодію - Мукачево" - також можна придбати в офісі тур. фірми (в замку вони також зараз не продаються).
9. Львівські ТМ - № 322 "Ресторація - кафе "Гасова лямпа", № 327 "Аптека - музей" та № 346 "Львівський музей історії релігії" наразі не продаються в туристично-інформаційному центрі (ТІЦ) за адресою пл. Ринок, 2. Тепер ці марки можна придбати в офісі Проекту "Туристичні Марки - Україна" - пл. Ринок, 42.
10. Львівські ТМ - № 321 "Ратуша", № 330 "Музей Личаків" та № 353 "Львівська опера" , які раніше мали кілька місць продажу, в ТІЦ не продаються; тепер їх можна придбати в офісі компанії veliki.ua - пл. Ринок, 42.
З 12 липня на нашій сторінці в Фейсбуці розпочато конкурс. Необхідно вгадати, якому туристичному об'єкту, що зображений на фото, буде присвячена наступна Туристична Марка України, та що саме буде зображено на самій ТМ (з обох сторін). Перший, хто в коментарях вгадає це та надасть фотодокази відвідування даного ТМ-об'єкта - отримає цю ТМ в подарунок!
Отож всі, хто зареєстрований в даній соціальній мережі та має в друзях нашу сторінку - швидше заходьте на неї та залишайте свій варіант відповіді. Ті ж хто є в Фейсбуці, але ще не вподобали нашу сторінку - зробіть це. А для тих, хто ще не зареєструвався, - можете зробити це, щоб приймати участь в конкурсах та переглядати наші новини у Facebook.
Як вже писалося на форумі "Конкурси та акції", з 2 по 6 березня на нашій сторінці у фейсбуці http://www.facebook.com/turystycni.marky проводився конкурс. Необхідно було вгадати, якому туристичному об'єкту буде присвячена перша туристична марка, випущена у 2017 році. Переможницею стала наша колекціонерка Олена Дрямова. Вона першою правильно назвала назву ТМ-місця та надала фотопідтвердження його відвідування.
Пані Олена вже отримала свій приз - ТМ №275. Подаємо фотодокази у вигляді звіту про тур "Гетьманським шляхом. Козелець - Батурин" з клубом мандрівників, які надала переможниця.