Передвесняні новини
Шановні колекціонери,
вітаємо вас у новому 2009 році на нашому вебсайті і пропонуємо вашій увазі деяку нову інформацію:
Чому сайт про українські Туристичні марки існує також у чеськомовній версії?
Причин є декілька, і вони прості.
Підготовка і виробництво українських ТМ відбувається завдяки співпраці кількох чеських і українських ентузіастів. І якщо вже наявні матеріали і українською, і чеською мовами, було б шкода не розмістити їх на вебі.
Найбільше колекціонерів ТМ в Європі є в Чехії – тож можна сказати, що в цій галузі чеська мова є "державною" :-)
Але головною причиною є те, що ми хочемо, аби чеські колекціонери могли ознайомитись з об'єктами, для яких видаються українські ТМ, і таким чином пізнали ті місця Європи, які досі лишалися для них невідомими, якщо не сказати – загадковими. Тим більше, що частина сучасної України – Закарпатська область, у 1920-1938 роках під назвою Підкарпатська Русь входила до складу Чехословацької республіки. Тож маємо з нинішньою Україною більше спільного, ніж, можливо, здогадуємось; а в багатьох містах і селах цієї великої країни все ще можна віднайти "сліди" наших предків, а крім того – і їх нащадків.
Додано нові категорії:
Саме з наведених вище причин ми ввели нову категорію ТМ "Чеські сліди" (České stopy) в Україні.
Категорію "Річки, придатні для сплавів" замінили на "Річки і водойми". Ця категорія буде широко представлена: це і повноводні ріки, якими сплавляються туристи, і гірські потоки, якими цікавляться спортсмени-водники, і мальовничі озера, і гігантські штучні водосховища, де розвинені яхтінг, серфінг та інші водні види спорту й відпочинку, і, зрештою, моря - Чорне і Азовське.
Вікіпедія
Оскільки українська версія Вікіпедії містить вже більше 100.000 статей, ми вирішили зв'язати свою базу даних ТМ із цією відкритою веб-енциклопедією.
Лінки ведуть або прямо на статті, що стосуються конкретного туристично-маркового місця, або на населений пункт, до якого воно належить, а також на споріднені статті.
ТМ, що готуються, ювілейні ТМ і так далі.
В цьому розділі знайдете нові ескізи ТМ Закарпатської області - №№ 13-19, і Тернопільської області - №№32-42. ФОто і короткі описи наявні для всіх об'єктів, а ескізи ТМ будуть поступово додаватися.
Описи наступних кілкох десятків ТМ, що перебувають в процемі підготовки, з'являться на сайті впродовж кількох тижнів.
Більшість запланованих ТМ, які наведені на цій сторінці, будуть вироблені і з'являться в продажу з квітня 2009. Інформація про місця їх продажу буде своєчасно додана на сайт.
Преміальні ТМ
Їх підготовка дещо затягнулася, хоч ми збиралися виробити їх ще у вересні 2008. Довго не могли обрати гідну тему, якій ці ТМ хочемо присвятити. Зрештою, було прийняте колегіальне одностайне рішення – за допомогою ТМ нагадати суспільству про унікальні пам'ятки архітектури, яких вже ніхто і ніколи, на жаль, не побачить – вони втрачені. Деякі з них згоріли (багато з них "випадково"), деякі були розвалені або зірвані вибухівкою (за радянських часів), деякі загинули вже в роки незалежності – і не лише через людську недбалість, але й в результаті свідомих дій, як не гірко це визнавати.
Сподіваємось і віримо, що, нагадуючі про пам'ятки, втрачені безповоротно, ми бодай трохи допоможемо порятунку інших - тих, які сьогодні знаходяться на межі загибелі, але ще можуть бути врятовані.
Ще дещо цікаве
Цікаво і приємно те, що (згідно надісланих нам колекціонерами купонів від ТМ і відповідних заявок на отримання преміальних ТМ) українські ТМ почали збирати і самі українці, і українці, що живуть і працюють в Чехії, і чеські туристи, і навіть німці. Тож видно, що українськи ТМ набувають міжнародного характеру!
З побажаннями гарних мандрівок за дерев'яними кружечками,
Туристичні марки Україна